gabinet stomatologiczny cieszyn

Przeglądy stomatologiczne wykonywane w szkolnych gabinetach stomatologicznych

Szkolne badania stomatologiczne wykonywane są w takich placówkach, w których pracują dentyści. Mogą oni przeprowadzać podstawowe przeglądy stomatologiczne i badania służące ustaleniu, jakiego rodzaju leczenie musi zostać przeprowadzone u dzieci. Jeżeli nie są to zbyt skomplikowane rodzaje leczenia, to mogą zostać wykonane w szkolnym gabinecie. W przeciwnym razie dziecko otrzyma skierowanie do innego gabinetu dentystycznego. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy dziecko musi skorzystać z pomocy ortodonty. Zdarza się, że problemy dziecka ze zgryzem nie są jeszcze widoczne dla rodziców i tylko fachowa ocena stanu uzębienia może pozwolić na ich zdiagnozowanie. Poza tym szkolni dentyści mogą skierować dziecko na zabieg ekstrakcji zęba.

Dlaczego warto poddawać się profilaktycznym zabiegom stomatologicznym?

gabinet stomatologiczny cieszyn

Zabiegi profilaktyczne w stomatologii nie są często tak popularne, jak leczenie próchnicy i wstawianie plomb. Chociaż wielu pacjentów gabinetów stomatologicznych mogłoby w łatwy sposób uchronić się przed bolesnym leczeniem, to jednak niewielu decyduje się na takie zabiegi. Dla większości osób profilaktyka w stomatologii opiera się na regularnych przeglądach stanu uzębienia, natomiast takie usługi, jak piaskowanie czy lakowanie zębów są znacznie mniej popularne. Jeśli chcemy utrzymać nasze zęby w dobrym zdrowiu trzeba pamiętać, że bez odpowiedniej profilaktyki jest to niewykonalne i chociaż istnieje możliwość utrzymania odpowiedniego stanu uzębienia bez profesjonalnych zabiegów profilaktycznych, czasem jednak może okazać się to dobrym rozwiązaniem.

Do najbardziej popularnych zabiegów profilaktycznych w stomatologii należy przede wszystkim piaskowanie, które polega na usuwaniu kamienia i innych niedoskonałości z zębów. Jest to bardzo popularna usługa profilaktyczna i wiele osób jest zadowolonych z korzystania z tego rodzaju zabiegu. Mniej popularne, ale niegdyś bardzo często stosowane jest lakowanie zębów. Osoby chcące utrzymać swoje zęby w doskonałej kondycji mogą także zdecydować się na lakierowanie zębów. Z kolei dla dzieci bardzo często przeprowadzane są w szkołach takie zabiegi, jak fluoryzacje, które sprawiają, że zęby najmłodszych są w lepszym stanie. Zabiegi profilaktyczne cieszą się popularnością zwłaszcza w większych gabinetach stomatologicznych.

Co warto wiedzieć przed wizytą u stomatologa?

Pierwsza wizyta u dentysty niesie ze sobą wiele niepotrzebnego stresu. Z czego wynika w ogóle strach przed wizytą u stomatologa? Przede wszystkim z faktu, iż wiele lat temu poziom opieki medycznej był na dość niskim poziomie. Tak po prostu było, że pójście do dentysty mogło wiązać się z bólem fizycznym i wieloma różnymi nieprzyjemnościami. Dziś jest już zupełnie inaczej, z czego zdaje sobie sprawę bardzo dużo osób. Daje to szansę na bezproblemowe przeprowadzenie zabiegu i wyjście z niego w pełni usatysfakcjonowanym. Jeśli do stomatologa wybiera się dziecko warto przekazać mu odpowiednią wiedzę i przygotować je do wizyty. Stomatolog z pewnością również będzie bardzo wyrozumiały i nie będzie żadnego problemu.

Pierwsza wizyta u dentysty dla dziecka może być stresująca. Nie musi jednak tak być jeśli dziecko zostanie do takiej wizyty dobrze przygotowane. W tekście tym postaramy się odpowiedzieć na pytanie co trzeba wiedzieć przed pójściem do dentysty. Dziecko jest bardzo wrażliwe na słowo – zatem jeśli idziemy do dentysty warto nie zadawać mu pytań, czy dziecko się boi. Nie ma najmniejszego powodu lęku, a takie pytania zadawane przez wiele osób ten lęk mogą jedynie wzbudzić. Przed odwiedzeniem stomatologa warto poinformować go, że dziecko będzie u dentysty po raz pierwszy. Stomatolog na pewno zachowa się odpowiednio!

Dodane: 02-06-2019 02:20